Geoblog.pl    weri    Podróże    Północna Szkocja i Orkady 2015, część autostopem    Dzień 4. Stromness (Okrney) - Scrabster

Dzień 4. Stromness (Okrney) - Scrabster

Wielka Brytania
Wielka Brytania, Scrabster

Jest niedziela, więc promy pływają rzadziej, o 9 rano wyruszam z powrotem do Scrabster. Tym razem jest pochmurno i deszczowo, buja bardziej, ale i tak oglądam widoki na pomoście. Tam poznaję podróżnika z Belgii, które ostatnie 8 miesięcy spędził na farmie na Szetlandach. Rozmawiamy całą drogę. Znów mijamy Starego Człowieka z Hoy, "Pewnego dnia Stary Człowiek pójdzie spać"- mówi podróżnik... Patrzymy jak powoli znika nam za wyspą, we mgle.
Po opuszczeniu promu idziemy razem w stronę Thurso, a przy drodze A836 odbijam na zachód. Po 15 min dreptania łapię stopa, niemieckiego turystę. Miałam nieco obawy czy ktoś się zatrzyma widząc z daleka mój duży plecak. Ale nie ma problemu, bez pośpiechu robi miejsce dla mnie i bagaży. Zatrzymujemy się na chwilę mijając owce, mój kierowca obiecał znajomemu taka fotkę to i jest.

Bogna
Bogna - 2015-11-13 20:30
Szkoda,ze tak krótko była Pani na Orkney.Tyle cudownych miejsc do zwiedzenia.Ja mieszkałam tam 7 lat i bardzo tęsknię za tymi magicznym archipelagiem wysp.Pozdrawiam serdecznie.

weri
weri - 2015-11-13 23:06
niestety miałam tylko 2 tygodnie na cały wyjazd, następnym razem zobaczę więcej!

Zasoby: 138 wpisów138 13 komentarzy13 1271 zdjęć1271 0 plików multimedialnych0

17.07.2016 - 30.07.2016